2021-01-18

Podobnie jak przy pierwszej edycji Tarczy Finansowej realizowanej w kwietniu 2020 r. PKO Finat był jednym z twórców rozwiązania informatycznego kolejnej odsłony tego programu.

- To jeden z najważniejszych projektów w historii PKO Finat. W tej nadzwyczajnej sytuacji, niezwykle trudnej dla wielu przedsiębiorców, mieliśmy możliwość wykorzystania naszych kompetencji i doświadczenia przy realizacji programu wspierającego podmioty dotknięte skutkami pandemii. Mamy nadzieję, że przyczynimy się w ten sposób do wzmacniania firm i ratowania miejsc pracy. Za tymi firmami stoją ludzie, ich rodziny, ich pracownicy i ich perspektywy na przyszłość . Dlatego to takie ważne – powiedziała Agnieszka Surmacka, Prezes Zarządu PKO Finat.

Możliwość składania wniosków o subwencję została uruchomiona z sukcesem, o północy z 14 na 15 stycznia br., a pierwsze pozytywne decyzje zostały wydane jeszcze w tym samym dniu.

„Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”– to program, który obejmie swoim zasięgiem najbardziej poszkodowane firmy z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19 (45 branż). Wartość pomocy dla mikro, małych i średnich firm to 13 miliardów zł.

Klienci PKO Banku Polskiego do końca lutego 2021 r. mogą składać wnioski o subwencje z Tarczy Finansowej PFR 2.0 w serwisach iPKO albo iPKO biznes.