2019-11-15

W czwartek 14 listopada br, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się debata dotycząca etyki na rynku kapitałowym. Było to piąte, ostatnie spotkanie z cyklu poświęconego etyce w finansach. Partnerem projektu zorganizowanego przez CFA Society Poland był PKO Finat.

Punktem wyjścia do dyskusji na wczorajszym spotkaniu było wystąpienie Prezes Zarządu PKO Finat Agnieszki Surmackiej, która przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród studentów. Zostali oni poproszeni o wybranie spośród wymienionych opcji instytucji najbardziej godnej zaufania, najskuteczniejszego podejścia do budowania majątku finansowego oraz sposobu, w jaki najlepiej można przekonać Polaków do długotrwałego inwestowania.

Zdaniem młodych ludzi potrzebne są nowe, niestosowane dotąd metody, za których pomocą powinno się opowiadać o rynku kapitałowym. Uczestnicy debaty zastanawiali się, jak sprostać temu wyzwaniu.

W debacie uczestniczyli: Andrzej S. Nartowski, Grzegorz Raupuk (współzałożyciel Analizy Online), Agnieszka Surmacka (Prezes PKO BP Finat), Ewa Małyszko (Prezes PFR TFI), Marek Szuszkiewicz, Tomasz Prusek, Bartosz Pawłowski (CIO Dom Maklerski mBanku), Rafał Mikusiński (Zastępca Przewodniczącego, KNF).

Więcej w materiale video link>>>