2020-06-17

Stworzona przez PKO Finat aplikacja do obsługi programu PPK została wyróżniona nagrodą HIT ROKU 2020 w konkursie Gazety Bankowej w kategorii „Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe”.

iPPK została stworzona z myślą o pracodawcach i pozwala na pełną obsługę programu PPK we współpracy z instytucją finansową. Jest zbudowana w taki sposób aby bezproblemowo poprowadzić użytkownika przez cały proces. Z iPPK korzysta obecnie 2500 największych pracodawców w Polsce.

- Prace nad tym narzędziem zaczęliśmy jeszcze na etapie powstawania zarysów projektu PPK. Wykorzystaliśmy przy tym nasze wieloletnie doświadczenie jako agenta transferowego funduszy inwestycyjnych. Warto też wspomnieć, że PKO Finat wdrożył System Ewidencji PPK za pomocą, którego obsługuje operacyjnie wszystkie podmioty uczestniczące w tym programie  – powiedziała Agnieszka Surmacka, Prezes Zarządu PKO Finat.

W konkursie Gazety Bankowej ocenie podlegają rozwiązania i produkty informatyczne skierowane dla firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych oraz biur maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych i firm oferujących zarządzanie aktywami, oparte na nowych lub unowocześnionych rozwiązaniach programistycznych, których celem jest wsparcie lub ułatwienie obsługi klientów.

Aplikacja iPPK zajęła też II miejsce w konkursie Lider 2019 r. również organizowanym przez Gazetę Bankową.