2020-01-09

PKO Finat technologiczna spółka z Grupy PKO Banku Polskiego świętuje właśnie swoje 20-lecie. Dziś w swoim portfolio posiada szeroką paletę usług: od  agenta transferowego funduszy po dystrybucję kodów doładowujących konta na platformach z muzyką, serialami i grami.

Spółka, która tworzona była do zapewnienia obsługi operacyjnej towarzystw emerytalnych
a później także funduszy inwestycyjnych, dziś staje się wielozadaniowym centrum technologicznym. Według grudniowego rankingu Dziennika Gazety Prawnej PKO Finat znalazł się w 2019 roku w dziesiątce największych fintechów w Polsce. Jednym z najnowszych projektów spółki jest zbierająca świetne recenzje Klientów aplikacja iPPK pozwalającą na pełną obsługę programu PPK na styku instytucja finansowa – pracodawca.

- W ciągu tych dwudziestu lat PKO Finat przeszedł dynamiczną ewolucję, której tempo z roku
na rok przyśpiesza. Chciałabym podziękować naszym Klientom zarówno tym, którzy są z nami
od lat jak i tym, których rozwój mamy zaszczyt wspierać od niedawna
– powiedziała Agnieszka Surmacka, Prezes Zarządu PKO Finat.    

PKO Finat obecnie, oprócz wsparcia technologiczno-operacyjnego dla instytucji finansowych, oferuje również takie usługi jak: outsourcing kompetencyjny IT czy obsługę kadrowo-płacową spółek. Jest również dystrybutorem takich produktów jak: złoto inwestycyjne, doładowania telefonów czy karty podarunkowe. Od 2019 roku spółka, na zlecenie PFR, tworzy i zapewnia obsługę systemu ewidencji PPK. Jest to platforma rejestrująca informacje o składkach PPK całego rynku.