Firma/ grupa

2017.12.14

Agnieszka Surmacka w czołówce rankingu „100 Kobiet Biznesu”

Agnieszka Surmacka – Prezes Zarządu PKO Finat znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu Pulsu Biznesu „100 Kobiet Biznesu” w kategorii dużych przedsiębiorstw.

O miejscu w rankingu decyduje kondycja finansowa firmy, którą zarządza laureatka. Od momentu obejmowania stanowiska Prezesa Zarządu przez Agnieszkę Surmacką w 2010 roku zysk netto PKO Finat wzrósł z poziomu 100 tys. zł do 40 mln zł. Zdecydowanie rozbudowana została również oferta biznesowa spółki. Dziś PKO Finat jest nowoczesną firmą technologiczną, która świadczy kompleksowe usługi podmiotom z sektora finansowego – m.in.: usługi agenta transferowego, księgowości funduszy i spółek. Specjalizuje się również w outsourcingu kompetencyjnym specjalistów IT, zespołów projektowych oraz procesów informatycznych.

- Zespołem, który dziś liczy prawie 170 osób, kieruję zdecydowanie po partnersku, bo tylko tak można w pełni wykorzystać potencjał, jaki tkwi w ludziach. – powiedziała Agnieszka Surmacka Prezes Zarządu PKO Finat. - Autorytarny sposób zarządzania odrywa lidera od rzeczywistości a to, prędzej czy później, kończy się katastrofą – dodała.

„100 Kobiet Biznesu” to ranking dziennika „Puls Biznesu”. Jego celem jest wymiana doświadczeń i wsparcie kobiet, które chcą spełniać się zawodowo i prywatnie, zdobywać wiedzę i dzielić się nią.